Väikelaen

Erinevate laenude liikide hulgas pakuvad laenuandjad sageli väikelaenusid. Nimi “väike” ütleb juba ise, et väikelaenu näol tegemist on väiksema summaga, mis on mõeldud kiirelt tekkinud väljaminekute katteks. Näiteks selleks, et teie alustatud koduremont pooleli ei jääks või kui selgub, et teie auto vajab enne reisile minekut korralikku tehnilist ülevaatust ja kohendamist, või soovite hoopis külaliste saabumise ajaks välja vahetada vana elutoamööbli uue vastu. Igal juhul on väikelaenust suur abi just teile vajalikul ajal.

väikelaen

Mis on väikelaen?

Väikelaenuga saadud summa ei ole suur ning lõplik summa sõltub teie sissetuleku suurusest. Näiteks saate seda kasutada 5000 eurot maksva mööbli ostmiseks. Paljude jaoks on väga oluline fakt, et väikelaenu on võimalik saada enamus juhtudel ilma tagatiseta. Samuti on hea teada, et väikelaenu lepingut ei seota konkreetse esemega. See tähendab, et kui võtate väikelaenu, siis saate ise valida, mida selle raha eest ostate, kas uue televiisori või sõidate selle raha eest hoopis reisile.

Kui te võrdlete väikelaenu kiirlaenuga, siis väikelaenude laenusummad on suuremad, intressid aga väiksemad ning tagasimakse periood on võimalik valida pikem, kui kiirlaenul. Taotlemisega võib minna veidi kauem kui kiirlaenuga, aga kiire tehniline areng on teinud isegi selle väga lihtsaks ja mugavaks.

Väikelaenud võrdluses

Olete otsustanud võtta väikelaenu, kuid ei tea kuskohast alustada? Vaadake informatiivset kodulehte väikelaenud.ee ning võrrelge erinevaid laenupakkujaid ning nende laenupakkumisi.

Kuidas taotleda väikelaenu?

Väikelaenu taotlemiseks uurige kindlasti laenude tingimusi, et need sobiksid teie vajaduste ja võimalustega. Esmalt on oluline, et teil on igakuine kindel sissetulek. Tavaliselt küsitakse teilt 6 kuu sissetuleku tõestamist. Olge ka valmis vajadusel pikema aja kohta andmeid andma. Lisaks kontrollitakse, kas teil on teisi laene ja et teil ei ole olnud nendega seotud varasemaid makseraskusi.
Laenud peavad olema õiges proportsioonis teie sissetulekutega, see tähendab, et need ei tohi olla suuremad, kui 40% teie tõestatud sissetulekust. See on oluline info, mida meeles pidada enne laenu taotlemist, et kõik varasemad maksed saaksid õigeaegselt ning korrektselt tasutud, ning et teil säiliks ka edaspidiseks laenu saamise võimalus.

Pidage meeles, et Eestis antakse laenu Eestis ametlikult elavatele inimestele (kodanikele või alalise elamisloaga siinviibivatele isikutele) ja sageli alles alates 20- eluaastast.

Kuidas toimuvad väikelaenu tagasimaksed?

Väikelaenu tagasimaksed koos intressiga toimuvad igakuiselt kokkulepitud kuupäevaks. Saate valida, kas teete tagasimaksed ühe aasta jooksul või hoopis näiteks 5 aasta jooksul. Kui on pikem tagasimakse periood, siis igakuine summa kujuneb väiksemaks. Väikelaen on igati sobilik ja vajalik tänapäeva kiires maailmas, kus muutused toimuvad väga kiiresti ja me soovime ajaga kaasas käia. Samuti, kui soovime tasuda ootamatuid väljaminekuid, nii et igapäevaelu oleks võimalikult vähe häiritud.
Iga laenu puhul hoidke meeles, et te võtate endale kohustuse, mida tuleb järjekindlalt õigeaegselt tasuda. Seetõttu mõelge ja uurige hoolega juba enne laenu võtmist kõik võimalused põhjalikult läbi – vajadusel konsulteerige spetsialistiga.

Väikelaenud

Vaadake ülevaateid ka teistest laenudest

Lühikokkuvõtted erinevatest laenudest, mida Eestis pakutakse.

Kiirlaen

Hüpoteeklaen

Autolaen

Väikelaen