Tarbimislaen

Tarbimislaenu võib kasutada mistahes eesmärgil. See laen on sobilik neile, kellele ei sobi kiirlaenu väike summa. Taotlemine on lihtne ja mugav.

Tarbimislaen tagastatakse annuiteetgraafiku alusel igakuisete maksetena, mis koosnevad põhiosast ja intressimaksest. Tarbimislaenu laenuperioodi saab muuta. Võimalus on tagastada laen ennetähtaegselt ning kasutamata perioodi eest ei pea intresse maksma.

Tarbimislaen

Mis on tarbimislaen?

Tarbimislaen on mõeldud suuremate ühekordsete väljaminekute katmiseks, milleks võib olla eluaseme remont, puhkus, hambaravi või muude vajalike esemete, näiteks telefoni, arvuti, mööbli soetamine.

Tarbimislaenu on mõistlik võtta sellistes olukordades, kus tekib ootamatult vajadus raha jaoks, kuid omal sellise väljamineku jaoks vajalikke vahendeid ei ole.

Seda laenu on lihtne võtta ning raha saab kiiresti kätte. Samuti ei ole tarbimislaenu puhul tingimused eriti karmid. Kuna laenu võetakse väiksemas summas, siis tuleb see enamasti ka suhteliselt ruttu tagasi maksta.

Tarbimislaenu intressimäär on madalam kui kiirlaenudel, kuid ka kõrgem kui eluasemelaenudel. Laenu umbkaudne suurus, intress ja tagasimaksete summa kuus on võimalik välja arvutada laenukalkulaatoriga. Seevastu laenu täpne suurus, tagastamise tähtaeg ja intressimäär sõltub teenuseosutajast, taotleja sissetulekutest, kohustustest ning tihti ka varasemast maksekäitumisest. Igal laenupakkujal võivad tingimused erineda, seega tasub uurida mitut erinevat krediidiandjat.

Intressimäärade võrdlemisel on oluline mõista, kas intressimäär on laenu algsummalt või laenujäägilt, mistõttu on objektiivsem hinnata tarbimislaene krediidi kulukuse määra alusel. Krediidi kulukuse määras sisalduvad kõik teadaolevad laenuga seotud kulud, sealhulgas intressikulu ja ülejäänud laenuga seotud kulud, mida klient on kohustatud tasuma.

Eestisse jõudsid tarbimislaenud 2000. aastate majandusbuumi ajal ning praegu on need endiselt väga populaarsed laenutooted.

Tarbimislaenu tingimused

  • Tarbimislaenu saab taotleda vähemalt 18-aastane füüsiline isik
  • Laenuvõtja peab olema Eesti Vabariigi kodanik või elama alaliselt Eestis
  • Laenusumma on 100-15 000€
  • Laenuperiood kestab 1-60 kuud
  • Enne esimese laenu saamist on vajalik isikutuvastus
  • Laenu taotlemisel on vaja esitada pangakonto väljavõte viimase 6 kuu seisude kohta. Mõni laenuandja pakub ka võimalust konto väljavõtteta laenu saada, juhul kui laenusumma pole liiga suur
  • Laenukomisjoni otsus tuleb SMS’i ja/või e-posti teel

Tarbimislaenu taotlemise protsess

Õnneks on tehtud tarbimislaenu puhul taotlemine väga mugavaks, ning enamjaolt tehakse seda otse internetist, ilma, et oleks vajadus oma kodust lahkuda.

Esmalt tuleb end registreerida kasutajaks või logida sisse, kasutades oma salasõna.

Seejärel on vaja valida oma soovitud laenusumma ja tagasimakseperiood. Ära tuleb täita ankeet ja taotlus esitada ühe nupulevajutusega.

Järgnevalt vaatab laenukomisjon teie taotluse läbi ning annab vastuse laenutaotlusele SMSi ja/või e-posti teel.

Kui laenutaotlus kiidetakse heaks ja leping on allkirjastatud, võib lähiajal oma pangakontole oodata taotletud summat.

Enne laenu võtmist tasub läbi mõelda, kas Teil on päriselt seda raha tarvis ning kas Te olen suuteline seda tagasi maksma.

Kuidas leida omale sobilik laen?

Võib tunduda, et erinevaid laenuandjaid on palju ja veel rohkem on erinevaid tingimusi, millega tuleb eelnevalt tutvuda. Sama palju kui on erinevaid laenupakkumisi, on ka veebilehti, millelt tuleks eelinfot otsida ja lugeda, et teha see kõige õigem otsus. Lühidalt on tarvis võrrelda krediidi kulukuse määra, intressi protsenti, tagasimakse perioodi ja igakuise laenumakse suurust.

Vaadake ülevaateid ka teistest laenudest

Lühikokkuvõtted erinevatest laenudest, mida Eestis pakutakse

Kiirlaen

Hüpoteeklaen

Autolaen

Väikelaen