Remondilaen

Kas Sinu kodu vajab remonti või uut sisustust? Tormi tõttu pole enam majal katust? Pesumasin läks katki? Ja Sul puuduvad omal piisavad rahalised vahendid olukorra lahendamiseks?

Sellises olukorras aitab Sind remondilaen!

Remondilaen on parim lahendus, kui otsid kiiret ja paindlikku võimalust kodu remondiks, sisustuse uuendamiseks või muudeks koduga seotud kulude katmiseks. Remondilaenuga on palju võimalusi: võid seda kasutada ka kodu energiatõhususe tõstmiseks päikesepaneelidega.

Remondilaen

Kõigele eelnevale lisaks võimaldab remondilaen Sul haljastada oma aed ning hankida uus muruniiduk või muu vajaminev tööriist. Remondilaen hoone tüübile piiranguid ei sea, mis tähendab, et võid remonti teha nii kodus, garaažis kui suvilas.

Remondilaenu tingimused

Laenusumma

Remont on tavaliselt üpris kulukas ettevõtmine. Vaatamata suurematele summadele on laenuintressid üsna mõistlikud, eriti kui võrrelda neid mõne muu laenutüübiga, näiteks kiirlaenuga. Remondilaenu pakutakse summas alates 300 eurost kuni 25 000 euroni.

Tagasimakseperiood

Tagasimaksegraafik koostatakse kuni 10 aastaks. Pikema laenuperioodi võimalus laseb remondikulutused hajutada omale sobivale ajavahemikule, et igakuine makse liiga suur ei tuleks.

Intress 

Remondilaenu intressimäärad on tavapäraselt väiksemad kui kiirlaenudel, enamasti intressid algavad 6,9 protsendist. Iga laenuvõtja puhul võib see number erineda, sest pakkumine tehakse tema võimaluste järgi personaalselt.

Tagatist ei ole vaja 

Remondilaenu puhul ei ole tarvis välja käia tavapärane tagatis. Laenuandjad soovivad vaid, et laenuvõtjal oleks stabiilne igakuine sissetulek, mis on vähemalt 300 eurot. Maksehäired üldjuhul on probleemiks sellise laenutoote puhul.

Kiire taotluse läbivaatamine 

Remondilaenu taotluse saad täita kiirelt ja mugavalt internetis. Laenutaotluse vastuse saad väga kiiresti ning raha võib laekuda kontole juba paari tunni möödudes. 

Nõuded laenu taotlejale

 • Vanus: vähemalt 18 aastat
 • Kodakondsus: Eesti kodanik, Eestis elav kehtivat elamisluba või elamisõigust omav välisriigi kodanik
 • Vanus laenuperioodi lõppemise hetkel: vähem kui 75 aastat
 • Igakuine sissetulek alates 300 €
 • Korrektne maksekäitumine

Laenukindlustus

Lisavõimalusena pakutakse laenukindlustust. See on abiks siis, kui:

 • jääd õnnetuse või haiguse tagajärjel töövõimetuks;
 • kaotad töö;
 • pead olema ajutiselt tööst eemal enda või lapse haigestumise tõttu;
 • laenuvõtja surma korral maksab kindlustus ära kogu laenu jäägi, et pärijad seda tegema ei peaks.

Laenu tagasi maksmine

Igal kuul esitab krediidiandja laenuvõtjale e-arve. Mugavamaks tasumiseks saab sõlmida ka e-arve püsimakse lepingu – nii ei pea ise meeles hoidma, millal tuleb maksta, ning raha läheb automaatselt laenuandja kohtole õigel päeval üle.

Lepingu muutmine

Laenuandjad pakuvad võimalust teatud tingimustel remondilaenu lepingut muuta. Võimalik on muuta maksekuupäeva, näiteks kui olete vahetanud töökohta ning muutub palgapäeva kuupäev ning teile sobiks paremini uue kuupäeva paiku makseid teha.

Samuti on võimalik taotleda maksepuhkust. Maksepuhkuse pikkus ja tingimused määratakse arvestades laenuvõtja vajadusi ja võimalusi personaalselt.

Lisaks pakutakse varianti laen ennetähtaegselt tagastada ehk tagastada kogu laenujääk varem, kui lepingus algselt kokku lepitud oli. Lepingut saab muuta kas iseteeninduses, e-mailile avaldust saates või otse laenuandja kontorisse pöördudes.

Makseraskuste tekkimine

Tavaliselt, kui klient ei ole õigeks kuupäevaks laenuandjale ülekannet teinud, saadetakse välja meeldetuletus SMS või e-kirja teel. Makse hilinemisega kaasnevad kulud ja sellelt arvestatakse viivist. Kui selgub, et võite lähiajal makseraskustesse sattuda, tasub kohe oma laenuandja poole pöörduda, sest üheskoos saab leida sobiva lahenduse antud olukorrale.

Laenuvõtja meelespea

 • Enne lepingu sõlmimist tutvu põhjalikult lepingutingimustega ning küsi julgelt, kui midagi jääb arusaamatuks.
 • Mõtle hästi läbi, kui suurt laenukoormust saad endale lubada. Makseraskuse tekkimine võib raskendada tulevikus laenu saamist.
 • Kui oled lepingu sõlminud, vaata uuesti üle tingimused, selleks, et saaksid olla kindel, et täidad oma kohustused õigel viisil ja õigel ajal.
 • Anna laenuandjale kohe teada, kui Sinu kontaktandmed muutuvad või tekivad mistahes probleemid. 

Vaadake ülevaateid ka teistest laenudest

Lühikokkuvõtted erinevatest laenudest, mida Eestis pakutakse

Kiirlaen

Hüpoteeklaen

Autolaen

Väikelaen