Laenu refinantseerimine

Laenu võttes püüab üldjuhul krediidiandja teha kindlaks, et laenuvõtja saab kohustusega hakkama, hinnates tema krediidivõimekust. Mõnikord aga klientide eluolud muutuvad ning võib juhtuda, et klient ei tule mingil hetkel enam igakuiste osamaksetega toime ja halvimal juhul jääb makseprobleemide tekkimisel ilma oma rahast. Õnneks on aga laenuandjaid, kes soovivad selliseid inimesi aidata, pakkudes neile laenu refinantseerimisteenust. Nende eesmärk on aidata kliendil oma finantskohustused saada tasemele, millega nad saaksid hakkama ja millega nad väldiksid suuri võlgasid.

Laenu refinantseerimine

Samuti on laenude refinantseerimine võimalus isiku jaoks, kelle erinevate laenude intressimäärad on muutunud neile finantsolukorra muutumise tõttu liiga suureks. 

Mille jaoks sobib laenu refinantseerimine?

Refinantseerimislaenu võetakse tavaliselt siis, kui igakuised laenumaksed on muutunud liigselt koormavaks ning soovitakse leida lahendust. Refinantseerimisega saab ka tuua oma väikesed laenud kokku üheks suureks laenuks, tänu millele ei pea laenusaaja enam mitmete tagasimaksete kuupäevasid meeles pidama ega tasuma erinevate krediidi kulukuse määradega laene.

Peamised põhjused refinantseerimislaenu võtmiseks:

  • soovid vähendada laenukoormat, mis annab tunda igal kuul laenumakseid tehes;
  • soovid hoida kokku intressimaksetelt ning lahti saada kallitest kõrgete intressidega kiirlaenudest ja väikelaenudest;
  • võimalus hoida oma laenud organiseeritumana ja tasuda mitme erineva laenupakkuja asemel vaid ühele.

Refinantseerimislaenu tingimused

Mõned võlausaldajad võivad pakkuda võimalust kontoris laenulepingu sõlmimiseks, kuid enamik tehinguid tehakse läbi interneti. Refinantseerimise tavapärane summa on kuni 10 000 eurot, aga on võimalik ka kuni 25 000 eurot refinantseerimislaenu saada. Tuleb arvestada, et kui seniste laenukohustuste kogusumma pole piisavalt suur, siis ei saa ka tõenäoliselt refinantseerimislaenu võtta.

Refinantseerimislaenu taotledes tuleb jälgida, et Sinu uue laenu intress oleks oluliselt madalam kui nende laenude oma, mida refinantseerima hakkad. Vastasel juhul ei ole uue laenu võtmisest eriti palju kasu ning oht on sattuda hoopis suurematesse finantsraskustesse.

Kokku peaks Sinu uus makstav kogusumma koos lepingutasu ning muude tasudega olema väikesem kui praegused laenukohustused kokku.

Kuna refinantseerimislaen on tavaliselt hüpoteeklaen, mis eeldab kinnisvara tagatist, siis on tähtis ka sellele mõelda. See tähendab omakorda, et laenu saamine eeldab notari juures käimist ning tagatise seadmist. Olulised tegurid, mis refinantseerimislaenuga kaasnevad: igakuine tagasimakse, lepingu sõlmimimise tasu, kinnsipant, tagatiseks oleva kinnisvara hindamise tasu, notaritasu ja riigilõiv.

Refinantseerimislaenu peetakse pikaajaliseks laenuks, sest selletagasimaksetähtaeg võib olla kuni 5 aastat. Minimaalselt saab see olla 6 kuud. Sellise pikkusega ajavahemik laenu tagastamiseks on ka klassifitseeritud pikaajaliste laenude kategooriasse.

Tähtis tegur on muidugi ka krediidivõime ja krediidiajalugu, millest krediidiajalugu on kõige olulisem hindamiskriteerium. Seega laenu taotlemise puhul tehakse teie krediidiajaloole ühekordne kontroll.

Refinantseerimislaen ilma tagatiseta

Tagatise olemasolu suurendab märgatavalt positiivse laenuotsuse saamist, kuid siiski võib teatud juhtudel saada refinantseerimislaenu ka tagatiseta. Probleem seisneb selles, et laenu refinantseerimise korral omavad paljud laenuvõtjad juba maksehäireid ja seega on laenufirmadel vaja kindel olla, et klient on suuteline uue laenu koos intresside ja lisakuludega tagasi maksta. Seetõttu enamik refinantseerimislaenu pakkujatest küsivad tagatiseks kinnispanti.

Laenu refinantseerimise eelised

Pikem tagasimakseperiood

Kuna laene refinantseerides saab kõik laenud ühendada üheks, saab ka pikendada laenu tagasimakse perioodi, et igakuiselt makstav summa oleks väiksem.

Väiksem intress

Refinantseerimise puhul on mõistlik valida ainult selline krediidiandja, kes teeb pakkumise kõvasti madalamale intressile kui olid kokku Sinu eelnevatel laenudel.

Ajavõit

Selle asemel, et hallata mitut erinevat väiksemat laenu, saab hakata maksma tagasi vaid ühte laenu eelneva mitme asemel. Seetõttu tuleb kuus vaid teha 1 makse ning rohkem pole tarvis sellele oma aega kulutada.

Vaadake ülevaateid ka teistest laenudest

Lühikokkuvõtted erinevatest laenudest, mida Eestis pakutakse

Kiirlaen

Hüpoteeklaen

Autolaen

Väikelaen