Kiirlaen

Kiirlaen on kõige kiirem ja lihtsaim laen, mida te saate taotleda. Küsitud laenu võite saada kätte isegi poole tunni jooksul ning tihti pole teil isegi vaja selle jaoks kodust välja minna, kuna kogu protsessi on võimalik teha läbi interneti. Kuid olge tähelepanelikud: kiirlaenud on kõrgete intressidega ja tavaliselt on tagasimakseperiood üsna lühike, mille tõttu on sellise laenu võtmine lõppkokkuvõttes palju koormavam. Iga võetud laen on kohustus ning selle mitte maksmise korral võite sattuda keerulisse olukorda, mis võib jälje jätta teie fintantskäitumisse mitmeks aastaks.

kiirlaen
Tänapäeva maailm on järjest kiiremini ja „käigu pealt tehes“ liikumas, sellepärast on selline laenutüüp viimaste aastate jooksul järjest populaarsemaks muutunud. Eriti mugav on kiirlaenu puhul fakt, et kogu protsess käib läbi elektrooniliste kanalite ning nii pea kui teie taotlus on aksepteeritud, jõuab soovitud raha otse kohe teie kontole. Nii saate te kohe teha soovitud ostu, ilma et peaksite ootama või aega kulutama paberimajandusele.

Kiirlaenu summa

Kiirlaenu summa võib olla väga väike, tihti laenatakse isegi kõigest 50 eurot, et maksta ükskõik millise kulutuse eest, milleks te sel hetkel valmis ei olnud või laenate hoopiski kuni paar tuhat eurot, et osta uus fotokaamera või minna reisile. Esimest korda laenu küsivad kliendid saavad tavaliselt väiksemas summas laene. Kuid kui klient on ennast tõestanud ning pole ühegi tagasimaksega raskustesse sattunud, siis üldiselt aksepteeritakse edaspidi ka suuremaid summasid. Kui teil on olnud juba varasemaid maksehäireid, siis ei pruugi teie laenutaotlus saada positiivset vastust. Sellisel juhul on tavaliselt vajalik, et läheksid mööda mõned kuud, ilma ühegi maksehäireta ning seejärel võidakse teie uus kiirlaenu taotlus vastu võtta.
Nagu ka kõigi teiste laenude puhul, on üks esimesi nõudeid, et laenutaotleja peab olema täisealine ehk vähemalt 18-aastane. Kiirlaene on üsna kerge saada enamus inimestel, sest kõigele lisaks ei küsita tagatise olemasolu, kuid pidage meeles, et tagasimakseperiood on üldiselt väga lühike, enamus juhtudel kõigest mõned kuud. Kogu taotlus tehakse kas telefoni või arvuti läbi, te ei pea sõltuma ei kontorite kellaaegadest ega teie enda asukohast. Seda laenu saate tõesti võtta ilma voodist tõusmatagi!
Vajalik on esitada isikut tõendavad dokumendid, kontrollitakse ka teie andmete sobivust panga andmetega ning seejärel peate allkirjastama digitaalselt ja nii ongi teie taotlus juba tehtud. Enne kiirlaenu võtmist mõelge hoolikalt läbi, kas selline laenutüüp on ikka teie sissetulekuga kooskõlas. Kiirlaenude kõrged intressid ja lühike tagasimakseperiood teevad selle laenu kõige kallimaks laenuks, mida teil on võimalik saada, tihti tähendab sellise laenu võtmine elamist homse arvelt, nii et enne sellise otsuse võtmist mõelge hoolikalt läbi enda võimalused.

Kiirlaenud

Kokkuvõte kiirlaenudest

Kiirlaen sobib just siis kõige paremini, kui teil on vaja väikest summat ning seda väga kiiresti. Kindlasti peaks teil olema võimalik see summa kiirelt ka tagasi maksta. Kiirlaenu ei tohiks võtta näiteks pidutsemiseks või lihtsalt shoppamiseks. Leia omale parim kiirlaen võrdlusportaalist laenukompass.ee, kus on välja toodud mitmete laenupakkujate pakkumised ning neid võrreldud.
Kui te soovite võtta mõnisada eurot on kiirlaen mõistlik valik, kui te soovite aga laenata mõni tuhat eurot, on targem võtta näiteks väikelaen, mille tagasimaksetingimused on paindlikumad ning laenuintress enamasti väiksem.

Kiirlaenu pakkumist otsides võite hoida silmad lahti pakkumistele, kus esmaklientidele väljastatakse laenu eriti soodsalt. Mitmed laenufirmad loodavad omale püsikliente võita ning pakuvad seeläbi kiirlaenu esmataotlejale soodustingimustel.

Vaadake ülevaateid ka teistest laenudest

Lühikokkuvõtted erinevatest laenudest, mida Eestis pakutakse

Kiirlaen

Hüpoteeklaen

Autolaen

Väikelaen