Hüpoteeklaen

Hüpoteeklaen on üks võimalus eraisikutel ja firmadel võtta laenu suuremate ning eluks oluliste ostude jaoks, näiteks oma kodu ostmiseks või firma seadmete uuendamiseks.
Peamine, mida peate teadma, et hüpoteeklaenu võtmisel on tagatiseks kinnisvara. Tänu sellisele tagatisele on laenusummad suured ja tagasimakse perioodid võivad ulatuda isegi kuni 30 aastani.

Miks võtta hüpoteeklaenu?

Meil vähestel on olemas kohe nüüd ja praegu kogu summa, mis on vaja kinnisvara ostmiseks või näiteks firma seadmete välja vahetamiseks, samas on perel või firmal olemas hoone või maatükk, mida on võimalik hüpoteegiks seada. Ja mõnel juhul võib olla, et ilma hüpoteegita te ei saaks laenu peale mõeldagi.

Niisiis, vajate hüpoteeklaenu siis, kui soovite laenata suuremaid summasid pikemaks perioodiks mõistlike intressidega ja teil on olemas kinnisvara, mida hüpoteegiks seada.

Kuidas hüpoteeklaenu saada?

  • Nagu laenu nimi – hüpoteeklaen ütleb, vajate hüpoteeki ehk tagatist, milleks saab olla Eestis asuv kinnisvara. Kinnisvara tuleb eelnevalt hinnata, et selgeks teha, kas selle väärtus on piisav teie soovitud laenu saamiseks. 
  • Samuti peab olema igakuine sissetuleku suurus sobilik laenu saamiseks. Jälgige, et teie kõik rahalised liikumised oleksid selgelt tõestatavad, nii palgad, toetused, kui ka varasemalt võetud laenude tagasimaksed. Jälgige, et teil ei oleks makseraskusi, sest see võib saada takistuseks laenu saamisel.
  • Vajate ka omafinantseeringut, mille suurus oleneb lõppsummast, mida laenata soovite.
  • Hüpoteeklaenu saamiseks tuleb arvestada ka lisakuludega, näiteks on kinnisvarale vaja sõlmida kindlustus ning mõnel juhul võidakse paluda teil teha ka elukindlustus.
  • Kinnisvaratehingute juures on vajalikud notariaalsed lepingud.
Nende kõigi tehingute juures annavad nõu ja korraldavad toiminguid väljaõppinud spetsialistid, kellelt saate alati küsida, kuidas on parem ja mõistlikum kõike korraldada.

Hüpoteeklaenu võtmisel tasub teada

Loomulikult on vaja iga laenuotsus põhjalikult läbi mõelda, eriti kui soovite laenata suuri summasid ja pikkadeks aastateks. Alati saate konsulteerida kogenud spetsialistidega, kes teile selgitavad erinevaid võimalusi, kohustusi ja riske.
Laenud tuleb tagasi maksta, see on kindel. Aga oluline on teha endale varuplaanid, sest elus võib ette tulla erinevaid raskusi, eriti kui laenuperiood on 20 või 30 aastat. Võib juhtuda, et kaotate ootamatult töö või jääte haigeks. Mõelge hoolega läbi, millised on teie tegevused sellistes olukordades ja kes on need inimesed teie ümber, kes saavad toetada ja pakkuda vajadusel abi.
Suurim oht ja risk on see, kui te ei tee laenu tagasimakseid ja ei anna põhjustest koheselt laenuandjale teada. Siis võib juhtuda, et teie hüpoteegiks seatud kinnisvara võetakse teilt ära ehk see läheb üle laenuandja omandisse.
Hüpoteeklaen on järjest populaarsem ja seda kasutatakse üha laialdasemalt. Selle laenuga saate oma unistused ellu viia hetkel, mil nende täitumine on kõige vajalikum. Te ei pea edasi lükkama kodu ostmist aega, kui lapsed on juba suureks kasvanud. Te saate käivitada või laiendada oma firma ja liikuda edasi teadmisega, et kõik on võimalik hea planeerimise korral.

Hüpoteeklaenud

Vaadake ülevaateid ka teistest laenudest

Lühikokkuvõtted erinevatest laenudest, mida Eestis pakutakse

Kiirlaen

Hüpoteeklaen

Autolaen

Väikelaen