Autolaen

Mõnikord võib unistus auto ostmisest lükkuda aina edasi ja tundub, et raha tuleb koguda veel aastaid, enne kui midagi korralikku ja turvalist osta saaks. Auto ei ole enam ammu luksuskaup, vaid on igapäevaeluks vajalik vahend. Kas teil on seda vaja tööl käimiseks, laste transportimiseks kooli ja spordiringi või nädalavahetuste väljasõitudeks. Selleks, et kõik need käigud saaks tehtud, tuleb teile appi autolaen.

Millal võtta autolaenu?

Autolaen sobib erinevate sõidukite, nii kasutatud, kui ka uute ostmiseks. Seda laenu on lihtne taotleda ja teie andmed töödeldakse kiiresti, ning positiivse otsuse korral kantakse vajalik summa teie pangakontole. Sageli võite otsuse saada mõne minuti jooksul ja raha kontole juba järgmiseks päevaks.
Autolaenu on võimalik saada ilma tagatise nõudeta, samuti ei ole teil vaja käendajaid ja mõnel juhul saate laenu ka ilma omapoolse sissemakseta. Ilma tagatisnõudeta ei seota laenu konkreetse sõidukiga ja te võite osta saadud raha eest vabalt valitud sõiduki.
Uute ja kallimate autode puhul võidakse nõuda tagatist või jääb see sama ostetud sõiduk tagatiseks seni, kuni on kogu laenusumma koos intressidega tasutud. Laenu saamiseks on oluline teie igakuise sissetuleku suurus. Vaadatakse ka, kas varasemad laenud on tähtaegselt tasutud või kas teil on muid olulisi rahalisi kohustusi.
Loomulikult oleneb autolaenu suurus auto ostuhinnast ja teie sissemaks suurusest. Te saate laenu võtta mõneks kuuks või ka näiteks kuueks aastaks. Vaadake enne laenu võtmist üle, milliseks kujuneb teie igakuine tagasimakse summa. Kui soovite väiksemaid summasid tagasi maksta, siis valige kõige pikem laenu tähtaeg, kui aga saate tagasi maksta iga kuu suuremad summad, siis lühem tagasimakse aeg. Igal juhul on kõik võimalused olemas erinevate soovide täitmiseks.

Autolaenu taotledes tehke kaalutletud otsus

Ärge tormake välise ilme järgi ostma, vaid tehke endale selgeks auto tehnilised omadused ja võimekus ning ka edasised kasutamise kulud, näiteks kütusekulu või auto hoolduse hind.
Kui soovite osta kasutatud autot, siis kontrollige eelnevalt auto tausta, tehke kindlasti proovisõit ja sõlmige korralik ostu-müügi leping.

Autolaenu võttes mõelge kõikidele riskidele

Autolaen on laen, mida on lihtne saada, kuid ei tohi unustada, et laenu võtmisega tekib teil kohustus igakuisteks tagasimakseteks. Hinnake oma tuleviku sissetulekuid, kas need võivad väheneda või on oodata muudatusi seoses tööga. Mõelge läbi ka ettetulevad raskemad olukorrad, näiteks, kui te haigestute või kaotate töö.
Te teete targasti, kui olete kõik oma vajadused ja võimalused läbi mõelnud enne kui hakkate laenu taotlema. Valige oma lemmik sõiduvahend ja sobilik autolaen ning nautige auto või muu sõiduki kasutamist.

Autolaenud

Vaadake ülevaateid ka teistest laenudest

Lühikokkuvõtted erinevatest laenudest, mida Eestis pakutakse

Kiirlaen

Hüpoteeklaen

Autolaen

Väikelaen